استانهای شمالی

دبیر اتاق تعاون استان مازندران گفت : ترویج تعاونی و شکل دهی اقتصاد مبتنی بر تعاون از اهداف اتاق تعاون است .
مدیرکل تعاون مازندران گفت : پیشرفت کاری که در بخش مسکن دیده می شود از تلاشهای بخش تعاون است .
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری گلستان گفت: اعضای تعاونی‌های بانوان باید براساس اهداف بلندمدت هدفگذاری کنند.
هم زمان با هفته تعاون و در روز تعاون و رسانه مدیرکل تعاون استان خراسان و دبیر ستاد هفته تعاون استان خراسان رضوی و جمعی از مدیران این بخش با حضور درصدا وسیمای جمهوری اسلامی مرکز خراسان رضوی، با مدیرکل و جمعی از کارکنان این رسانه ملی دیدار کردند.
رییس اداره تعاون گنبدکاووس از تشکیل و فعالیت یکهزارو 599 تعاونی در این شهرستان خبر داد.
افتتاح 62 شرکت تعاونی استان گیلان  در همایش بزرگ شرق گیلان
62 شرکت تعاونی استان گیلان با حضور استاندار و جمعی از مسئولان در همایش بزرگ شرق گیلان افتتاح شد .
برگزاری همایش بزرگ تعاونگران شهرستان بندرانزلی
گردهمایی بزرگ تعاونگران شهرستان بندرانزلی در پنجمین روز از هفته تعاون برگزار شد.
مدیران بخش تعاون استان به مناسبت روز تعاون اشتغال وکار آفرینی از تعاونی برتر دو سال اخیر شرکت تعاون تولیدی وتوزیعی عام کارکنان توزیع نیروی برق مشهد فراکار بازدید و از خدمات کارکنان ومدیران این تعا ونی تقدیر کردند.
گرامیداشت هفته تعاون در آسایشگاه شهید فیاض بخش در مشهد
همزمان با گرامیداشت هفته تعاون مراسم افطاری با حضور جمعی از مسئولان اجرایی استان خراسان رضوی و مددجویان آسایشگاه شهید فیاض بخش در محل این آسایشگاه برگزار شد
برگزاری همایش بزرگ تعاونگران رشت در چهارمین روز از هفته تعاون
در چهارمین روز از هفته تعاونکه به نام تعاون، مصداق همت و کار مضاعف نامگذاری شده است از 18 شرکت تعاونی برتر استان و شهرستان رشت در بخش های صنعتی، کشاورزی، خدماتی و مسکن و سهام عدالت تجلیل شد.
در هفته تعاون ازچهار طرح تعاونی فعال در شهرک صنعتی خیام نیشابور با حضور معاون فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان و تعاونگران تقدیر شد.
عضویت 85در صد جمعیت شهرستانهای صومعه سرا عضو در شرکت های تعاونی
رئیس اداره تعاون صومعه سرا گفت:در این شهرستان جمعا342شرکت تعاونی ثبت شده فعالیت دارند,که 120هزار نفر از جمعیت صومعه سرا در این شرکت های تعاونی عضو هستند.
آغاز به کار نخستین شرکت تعاونی تخصصی نظام مهندسی شهرهای غرت گیلان
مدیر کل تعاون گیلان گفت :نخستین شرکت تعاونی تخصصی نظام مهندسی شهرهای غرت گیلان با عضویت 70 مهندس آغاز به کار کرد.
تجلیل از تعاونیهای برترشهرستان رودبار
همایش تجلیل از تعاونیهای برتر و نمونه شهرستان رودبار برگزار شد.
بمناسبت هفته تعاون طی مراسمی، 36پروژه تعاونی در بخشهای کشاورزی، دامپروری، خدماتی، صنعتی و تولیدی با حضور فرماندار، جمعی از مدیران دستگاهای اجرایی واعضای تعاونیها، بصورت متمرکز در روستای قره صحنه ازتوابع بخش مرکزی شهرستان کلاله افتتاح شد.

استانهای جنوبی

تعاون‌گران و رسانه های برتر استان خوزستان تجلیل شدند
در هفته تعاون، از تعاون‌یاران و تعاونی‌های برتر خوزستان در آیین باشکوهی تجلیل شد.
افتتاح شرکت تعاونی 3470 مجتمع نان بهارستان یاسوج
شرکت تعاونی 3470نان صنعتی بهارستان یاسوج با حضور نافیان معاون برنامه ریزی استانداری ، جشن ساز مدیر کل تعاون استان وجمعی از مدیران کل و مدیران عامل بانکهای استان افتتاح و به بهره برداری رسید.
افتتاح 64واحد مسکن مهر گچساران
پروژه 64واحد مسکن مهر گچساران از تاریخ اعتبار درمدت زمانی کمتراز14ماه افتتاح شد.
کلنگ زنی شرکت تعاونی cnG شهرستان بهمئی
شرکت تعاونی 3422cnG شهرستان بهمئی با حضور جشن سازمدیرکل تعاون استان ،خلیلی امام جمعه ومعاون فرمانداراین شهرستان و جمعی از مدیران ونیروهای نظامی و انتظامی با تعداد اعضاء 7نفر و اشتغالزایی 8 نفر گلنگ زنی شد .
نامگذاری یکی از خیابانهای شهرستان گچساران به نام تعاون
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری و هماهنگی اداره تعاون شهرستان گچساران ،شهردار و شورای اسلامی این شهر یکی از خیابانهای اصلی این شهرستان از ابتدای شهرداری تا انتهای چهار راه فرمانداری قدیم به نام تعاون نامگذاری شد.
همزمان روز هفته تعاون مدیرکل تعاون استان بوشهر با اعضاء شرکتهای تعاونی دیدار کرد.
معاون امور تعاونیهای اداره کل تعاون استان بوشهر ،رئیس بنیاد شهید شهرستان بوشهر و هیأت همراه دیداری با خانواده های معظم شاهد شهرستان بوشهر داشتند.
تجلیل از تعاونیهای برتر استان کهگیلویه و بویراحمد
مدیر کل تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با هفته تعاون 56 طرح تعاونی در استان کهگیلویه و بویراحمد با سرمایه گذاری 93 میلیارد و340میلیون ریال و با تسهیلات 45 میلیارد و 943 میلیون و600 هزارریال وبا عضویت 983نفرواشتغالزایی 445نفربصورت متمرکز به بهره برداری رسید.
به مناسبت بزرگداشت هفته تعاون صد 20نفر از صاحبان مسکن مهر از پروژه در حال ساخت مسکن مهر واقع در شهر عالیشهر بازدید کردند.
رئیس اداره تعاون آبادان گفت: به مناسبت هفته تعاون مراحل تشکیل تعاونی‌ها در این شهرستان یک روزه انجام می‌شود.
رییس اداره تعاون هندیجان گفت: هفته تعاون مناسب‌ترین و بهترین زمان برای اطلاع‌رسانی و معرفی دستاوردهای بخش تعاونی است.
فرماندارشهرستان دیلم به اتفاق هیأت همراه و بمناسبت بزرگداشت هفته تعاون از نمایندگی تعاون این شهرستان بازدید بازدید کرد
از 12 تعاونی برتر استان بوشهر در گرایشهای کشاورزی, صنعتی, عمرانی, خدمات, حمل ونقل, مسکن, فرش دستباف, تامین نیاز تولید کنندگان, تامین نیاز مصرف کنندگان, بانوان, سهام عدالت تقدیر شد.
تعاونی شیر بهاران رامهرمز حائز رتبه برتر استانی شد
در پنجمین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر که به مناسبت هفته تعاون در تهران برگزار شد، تعاونی شیر پاستوریزه بهاران رامهرمز به عنوان تعاونی برتر استان خوزستان معرفی شد.
در پنجمین جشنواره ملی تعاونیهای برتر شرکت تعاونی گلخانه کوثر شهرستان دشتی رتبه برتر ملی در پنجمین جشنواره ملی تعاونیهای برتررا به ختصاص خود داد.

استانهای مرکزی

به مدیر کل تعاون استان یزد گفت: در سال جاری توانستیم پیشرفت 30 تا 60درصدی در زمینه مسکن مهر داشته باشیم و خوشبختانه تا پایان سال 3500تا 4000 واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان داده خواهد شد.
مدیر کل تعاون استان تهران گفت : در استان تهران بیش از 16 هزار شرکت تعاونی به فعالیت مشغولند که حدود 3 میلیون نفر عضو این تعاونی ها می باشد و توانسته اند برای بیش از 400 هزار نفر ایجاد اشتغال داشته باشند .
به مناسبت گرامیدشت هفته تعاون مراسم جشن تعاون و تقدیر از تعاونی های برتر شهرستان کرج برگزار شد .
مراسم تقدیر از مدیران تعاونی های برتر استان تهران با حضور حسینی نیا معاون پژوهش ، آموزش و کار آفرینی وزارت تعاون ،ثمری مشاور و مسئول آموزش و ترویج وزارت تعاون در محل سالن المپیک تهران برگزار شد .
فرماندار نظر آباد بیان اینکه با تعاون آینده روبه توسعه و روشنی را پیش رو دارد گفت : یکی از بخش های اقتصادی کشور که در آینده نه چندان دوری سهم زیادی از اقتصاد را به خود خواهد گرفت بخش مردمی اقتصاد تعاونی است .
مراسم تقدیر از مدیران تعاونی های برتر استان تهران با حضور حسینی نیا معاون پژوهش ، آموزش و کار آفرینی وزارت تعاون ، ثمری مشاور و مسئول آموزش و ترویج وزارت تعاون در محل سالن المپیک تهران برگزار شد .
بر اساس آخرین آمارها، تا کنون نزدیک به 120 هزار متقاضی اشتغال در سایت اداره کل تعاون استان تهران ثبت نام کرده‌اند که تعدادی از آنان جذب دوره‌های کارورزی و عده‌ای در قالب تعاونی‌ها شکل گرفته و برایشان اشتغال ایجاد شده است.
از تعاونی های برتر استان تهران در پنجمین جشنواره شرکت های تعاونی به عنوان برتر تقدیر شد.
همزمان با دومین روز از هفته گرامیداشت تعاون بهره برداری از 650 واحد مسکونی شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان شهرستان نظر آباد آغاز شد .
مدیر کل تعاون استان مرکزی باتاکید براینکه طرح های تعاونی می تواند زمینه ساز اشتغال جوانان باشد ، گفت: 45 طرح تعاونی در زمینه های ،کشاورزی ،مسکن، صنایع تولیدی به بهره داری می‌رسد .
تجلیل از تعاونی های برتر استان همدان
مراسم تجلیل از تعاونگران پر تلاش استان وافتتاح همزمان 42 طرح تعاونی ، در محل سالن دانش آموزی همدان باحضور معاون استاندار و روسا ومدیران کل دستگاههای اجرایی برگزارشد
و طی آن از 15 شرکت تعاونی برتراستان وسه کارمند نمونه اداره کل با اهداء جوایزی تقدیر وتشکر بعمل آمد .
بهره‌برداری از  267 واحد آپارتمان در شهرستان‌های مجلسی و کاشان
به مناسبت هفته تعاون در شهرستان‌های مجلسی و کاشان 267 واحد آپارتمان به بهره‌برداری رسید.
در چهارمین روز ازهفته تعاون دو شرکت تعاونی در یزد افتتاح شدند.
به مناسبت هفته تعاون همزمان 78 تعاونی در یزد افتتاح شدکه تعداد اعضای این تعاونی ها در مجموع 904 نفر می باشد وبرای 596 نفرنیز ایجاد اشتغال می کند .
مدیر کل تعاون استان مرکزی در نشست مطبوعاتی خود به مناسبت هفته تعاون گفت: تعاون در فعالیت‌های پنج سال اخیر به رکورد بی‌سابقه ی تشکیل تعاونی و رشد اقتصادی در کشور رسیده است .

استانهای شرقی‌

فرماندار سربیشه در بازدید از تعاونی‌های مسکن سربیشه به مناسبت هفته تعاون گفت: پروژه‌های مسکن سربیشه تا پایان سال به اتمام می‌رسند و در این زمینه هیچ عذر و بهانه‌ای پذیرفتنی نیست.
سرپرست اداره تعاون نهبندان گفت: توسعه، تحکیم مشارکت و تعاون عمومی بین همه مردم و پیشگیری از انحصار، تورم و ضرر به دیگران از عمده‌ترین اهداف بخش تعاون اقتصاد جمهوری اسلامی ایران است.
سرپرست نمایندگی تعاون درمیان گفت: در حال حاضر بالغ بر 52 تعاونی در شهرستان با عضویت 24 هزار و 361 نفر فعالیت می‌کنند که از محل فعالیت آنها 604 فرصت شغلی ایجاد شده است.
مدیر کل تعاون خراسان جنوبی تعداد تعاونی‌های فعال در استان را حدود یک‌هزار و 600 تعاونی اعلام کرد و گفت: 93/5درصد جمعیت استان در گرایش‌هایی مختلف عضو تعاونی‌های هستند.
سرپرست نمایندگی تعاون شهرستان درمیان گفت: به مناسبت هفته تعاون و ماه رمضان 97 تن برنج به ارزش بیش از 158 میلیون تومان از سوی تعاونی‌های مرزنشینان درمیان و شفق اسدیه بین اعضای مرزنشین این تعاونی‌ها توزیع شد.
مدیرکل، کارکنان و مدیران وابسته به تعاونی‌های خراسان جنوبی به مناسبت هفته تعاون با امام جمعه بیرجند دیدار کردند.
به مناسبت هفته تعاون جشنواره تعاونی‌های برتر خراسان جنوبی برگزار شد و 10 تعاونی استان در گرایش‌های مختلف تجلیل شدند.
در مراسمی به مناسبت هفته تعاون با حضور فرماندار سربیشه از تعاونگران نمونه این شهرستان سربیشه تجلیل شد.
استاندارخراسان جنوبی در پنجمین جشنواره تعاونی های برتر استان گفت : تعاونی ها حلقه تکمیل کننده اقتصاد در جمهوری اسلامی ایران هستند که هدف از آن گسترش عدالت اجتماعی در تمامی زمینه ها است.
بیش از ‌4 هزار نفر از ایتام خراسان جنوبی به مناسبت هفته تعاون از سوی اداره کل تعاون استان با همکاری تعاونی‌ها اطعام شدند.
به مناسبت هفته تعاون و با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استانی 124 واحد مسکونی از فاز یک شرکت تعاونی مسکن اتحاد شرکت کویرتایر بیرجند به بهره‌برداری رسید.

استانهای غربی

450 شرکت تعاونی در مراغه ثبت شد
رئیس اداره تعاون مراغه گفت: 450 شرکت تعاونی از بدو تاسیس این اداره در این شهرستان به ثبت رسیده است.
تجلیل رئیس‌جمهور از استاندار آذربایجان‌شرقی
همزمان با روز تعاون دکتر احمدی نژاد رئیس‌جمهور از احمد علیرضا بیگی استاندار آذربایجان‌شرقی به دلیل موفقیت‌های چشمگیر در بخش تعاون تجلیل کرد.
رئیس اداره تعاون شهرستان میاندوآب به از احداث 1548 واحد مسکونی در قالب 10 شرکت تعاونی مسکن مهر در این شهرستان خبر داد.
استاندار آذربایجانغربی و مسئولین استانی و مدیرکل تعاون استان، به مناسبت هفته تعاون از تعاونیهای 154 افزارکارآ و 136 کشتارگاه صنعتی بازدید کردند.
درآخرین روز هفته تعاون مدیران شرکتهای تعاونی شهرستان خدابنده درنشستی صمیمی با فرماندار به ارائه گزارشی از فعالیتهای خود پرداختند.
امام جمعه شهرستان ملکان گفت: تاسیس شرکت های تعاونی بزرگ با اشتغالزایی بالا باید به اولویت نخست بخش تعاون کشور تبدیل شود.
معاون برنامه ریزی استاندار زنجان به مناسبت هفته تعاون از اداره کل تعاون زنجان بازدید و در جریان فعالیت‌های آن قرار گرفت.
افتتاح شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان شهرستان ملایر
شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان شهرستان ملایر با حضور سحر خیز معاون وزیر آموزش وپرورش وجمعی از مدیران ارشد استان ، افتتاح گردید .
همزمان با هفته تعاون فعالان بخش تعاون شهرستان عجب شیر با امام جمعه و فرماندار این شهرستان دیدار کردند.
شرکت تعاونی سفید دام خرمده در ششمین روز از هفته تعاون به بهره‌برداری رسید.
مدیر کل تعاون استان زنجان گفت: باتشکیل سالانه 300 تعاونی در بخش های مختلف پنج هزار نفر به شمار اعضای تعاونیهای فعال با محوریت ایجاد اشتغال در استان افزوده میشود.
مدیرکل تعاون استان زنجان درنشستی با خبرنگاران واصحاب رسانه استان گفت :سال گذشته بیش از 650 مورد نظارت بر تعاونی ها صورت گرفت .
همزمان با هفته دولت و با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی پروژه تعاونی 42 واحدی تعاونی مسکن مهر تیکمه‌داش کلنگ زنی شد.
مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون وهمزمان با برگزاری مراسم تجلیل از تعاونی های برتر41 طرح در استان زنجان به بهره‌برداری می‌رسد
همزمان با روز تعاون دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور از احمد علیرضا بیگجی استاندار آذربایجان شرقی به دلیل موفقیت های چشمگیر در بخش تعاون تجلیل کرد.